Resultat fra Alhedeløbet 2008

 

Alhedeløbet 2008 blev afviklet i fint løbevejr med 195 deltagere. Der blev gået til den i alle klasser, og resultatet kan ses herunder. Karup Orienteringsklub takker for deltagelsen og glæder sig til at se Jer igen i 2009.

                                                      4,3 KM    
         
  NAVN BY/KLUB TID
Dreng Viktor Ferm Viborg 18.20
Dreng Jonathan Madsen Karup OK 18.31
Dreng Mikkel Clemmensen AIF 20.28
Dreng Andreas L. J. AIF 22.53
Dreng Nikolaj K.J. AIF 25.53
Dreng Niklas Schumacher AIF 25.54
Dreng Ricki James Karup  28.05
Dreng Nikolaj Nauntoft Frederiks 28.20
Dreng Jonas Svendsen Frederiks 30.54
Dreng Sebastian Klint Frederiks 30.56
Dreng Anders N. Hansen Karup 31.05
Dreng Nicolai Madsen Karup 31.05
Dreng Simon Smedegaard Sjørslev 31.24
Dreng Emil B. Pedersen Frederiks 32.01
Dreng Gustav Pedersen TEAM Skelhøje 34.33
Dreng Mads Johansen Frederiks 39.20
Dreng Jesper Danielsen Karup Ok 57.39
Pige Gina V. Madsen Karup OK 23.23
Pige Line S. Philipsen Frederiks 24.30
Pige Rikke Johansen Frederiks 26.07
Pige Louise Philipsen Frederiks 30.04
Pige Gritt E. Jakobsen Rødovre 31.06
Pige Rebecca Dall Frederiks 32.44
Pige Julie Vestergaard Frederiks 32.50
Pige Nicolai Jespersen KKIK 36.35
Pige Mathilde Serritslev KKIK 36.37
Pige Julie Pedersen TEAM Skelhøje 40.03
Pige Katrine Brøgger TEAM Skelhøje 40.46
Pige Katrine Villumsen Frederiks 41.48
Pige Maja Sørensen Karup OK 41.53
Pige Anne Christensen Karup 43.52
Pige Maria Sørensen Karup OK 49.18
Pige Laura Madsen Frederiks 49.20
Pige Maiken Danielsen Karup Ok 56.59
Pige Noah S. Jespersen Karup OK 57.01
Pige Leah S. Jespersen Karup Ok 57.59
Pige Malene Sif Jakobsen TEAM Skelhøje 21.29 Rulleskøjteløb
Dame Ingelise V. Jensen Viborg 17.05
Dame Heidi O. Poulsen Frederiks 20.39
Dame Dorte Thorsen IFK 21.30
Dame Hanne Hoffmann Avismaraton 23.18
Dame Tina Sterup Rødovre 24.06
Dame Inge Lindal Frederiks 24.13
Dame Ulla Holm Frederiks 24.13
Dame Mette Clemmensen Frederiks 24.22
Dame Katrine T. Amby TEAM Skelhøje 24.43
Dame Mie Jensen Frederiks 24.55
Dame Mie Bitsch Skelhøje 25.00
Dame Marianne Døssing Frederiks 27.06
Dame Susanne Bæk Nykøbing Mors 27.21
Dame Pia Sørensen KKIK 27.43
Dame Ulla Andersen KKIK 27.43
Dame Karina Andersen KKIK 27.44
Dame Karin Balle Karup 28.07
Dame Birgitte Steenbeck TEAM Skelhøje 29.12
Dame Pia B. Jakobsen TEAM Skelhøje 29.12
Dame Ester Knudsen Karup OK 29.35
Dame Liselotte Nauntoft Frederiks 30.01
Dame Helle Philipsen Frederiks 30.04
Dame Margit Johansen Frederiks 31.21
Dame Mette Nauntoft Frederiks 31.28
Dame Dorthe Pedersen TEAM Skelhøje 31.35
Dame Randi N. Hansen Karup 34.02
Dame Katrine S. Henriksen TEAM Skelhøje 39.22
Dame Tove Vindum TEAM Skelhøje 39.23
Dame Dorte Lykke TEAM Skelhøje 39.26
Dame Jane Brøgger TEAM Skelhøje 40.45
Dame Marianne Kølhede Karup 43.53
Dame Ingrid Christensen Frederiks 47.14
Dame Gitte Nielsen Frederiks 47.16
Dame Camilla Kjærulff Viborg 47.17
Dame Betina S. Tradborg TEAM Skelhøje 47.27
Dame Gitte S. Tradsborg TEAM Skelhøje 47.28
Dame Annemette Sørensen Karup OK 49.24
Dame Sussie S. Jespersen Karup Ok 56.06
Dame Ragnhild Jespersen Karup OK 57.00
Herre Bo Abrahamsen Sparta 14.44
Herre Kasper R. Nielsen Viborg 15.35
Herre Preben Thougaard Viborg 16.07
Herre Daniel Hoffmann Viborg 19.38
Herre Kim S. Jespersen Karup OK 21.28
Herre Karl Sørensen Frederiks 22.30
Herre Niels Erik Larsen Frederiks 22.35
Herre Jesper Rasmussen Frederiks 22.55
Herre Leo Nielsen Haurdal 25.38
Herre Morten Bæk Nykøbing Mors 26.05
Herre Johnny Nielsen Viborg 27.25
Herre Kaj Nielsen Haurdal 28.09
Herre Brian Jensen HOK-IF 31.25
Herre Erik Pedersen Frederiks 32.04
Herre Jens Kjærulff Viborg 47.08
Herre Jacob Danielsen Karup OK 57.46
                                                     7,1 KM                 
Dreng Bruno Vinderup 29.37
Dreng Theis Krabbe Team Krabbe 34.49
Dreng Sebastian Dall Frederiks 38.05
Pige Kate Sørensen SAM 32.07
Pige Clara Bækbo TEAM Skelhøje 43.28
Dame Irene Krabbe Team Krabbe 35.14
Dame Susan M. Madsen IFK 35.45
Dame Berit Jensen Ikast 37.42
Dame Helle Jeppesen Karup  37.56
Dame Lene K. Sørensen Kjellerup 40.32
Dame Camilla M. Bornerup Frederiks 41.25
Dame Lene Villumsen Engesvang 41.35
Dame Sonja V. Jensen Team skelhøje 41.37
Dame Tina Clausen KKIK  42.19
Dame Ulla Refsgaard KKIK Løb 42.19
Dame Susanne Villumsen Karup OK 42.38
Dame Ellinor Pedersen TEAM Mønsted 42.51
Dame Laila Gansler KKIK 43.09
Dame Pia Lihn Kjellerup 43.49
Dame Lone Asferg KKIK 45.15
Dame Charlotte Troelsen KKIK 45.16
Dame Ruth Carlsen Mønsted 46.40
Dame anne Bredsgaard TEAM Mønsted 46.42
Dame Hanne Johansen HOK IF 48.02
Dame Lone Duch Team Skelhøje 48.50
Dame Mona Svarre Kjellerup 83.48
Dame Gurli Jensen Kjellerup 83.49
Herre Amir Gradascevic Skive AM 23.46
Herre Martin S. Pedersen Viborg 25.37
Herre Brian Jeppesen Fjendsfræserne 26.09
Herre Rene Sørensen Viborg 26.54
Herre Poul Erik Dalsgaard Ørum 27.49
Herre Heine R. Svendsen KVIK A/S 28.20
Herre Christian Schmidt Fjendsfræserne 29.28
Herre Ricki Ø. Jensen Frederiks 31.31
Herre Peter Dalsgård Frederiks 34.23
Herre Per Nielsen Karup OK 34.36
Herre Keld Kristensen Frederiks 35.04
Herre Claus Nauntoft Frederiks 35.13
Herre Jacob Døssing Frederiks 35.25
Herre Esben Andersen Team skelhøje 36.42
Herre John Madsen Karup OK 36.55
Herre Dennis Jeppesen IFK 37.19
Herre Ole Frølich Karup OK 37.25
Herre Carsten Jeppesen IFK 37.50
Herre John V. Dall Frederiks 38.08
Herre Chr. Carlsen Mønsted 38.45
Herre Kurt Serritslev KKIK  41.45
Herre Stefan Jeppesen Karup OK 42.14
Herre Ole Kronborg KKIK 43.08
                                                   12,0 KM
Dreng Søren Danielsen Karup Ok 58.17
Herre Martin Sørensen SAM 42.56
Herre Gert Jacobsen Ørum 44.39
Herre Kenneth Knudsen TEAM Skelhøje 44.57
Herre Kim Jeppesen Fjendsfræserne 48.20
Herre Søren Jensen Karup 50.52
Herre Tage Johansen Alhedehallerne 51.47
Herre Ole H. Mejdal TEAM Skelhøje 53.04
Herre Karsten Fuglsang Herning 53.31
Herre Ivan Kristensen TEAM Skelhøje 53.39
Herre Jan Pedersen Karup OK 56.08
Herre John Laustsen Frederiks 57.48
Herre Dan Ferm Viborg 57.54
Herre Egon Lindgaard Frederiks 58.08
Herre Leo Jespersen Karup OK 58.20
Herre Arne Svendsen Frederiks 58.46
Herre Lars P.B. Jensen TEAM Skelhøje 59.01
Herre Martin Bækbo TEAM Skelhøje 59.29
Herre Svend Aage Madsen Viborg 59.42
Herre Thorkild Stavnsgaard Kjellerup 59.50
Herre Kaj Bach Engesvang løbeklub 59.52
Herre Thomas Lind Hansen Viborg 60.05
Herre Ulrik Madsen Frederiks 60.52
Herre Assar Assarssen TEAM Skelhøje 61.02
Herre Torben Tatarczuk TEAM Skelhøje 61.05
Herre Jens Sørensen SAM 61.30
Herre Christian B. Andersen Karup OK 64.42
Herre Jan Luxemburger TEAM Skelhøje 65.18
Herre Kim Jensen KKIK 67.40
Herre Claus Pedersen TEAM Skelhøje 68.05
Herre Bjarne Skindhøj Skovmotionisterne 68.13
Herre Bent Poulsen Team Skelhøje 68.31
Herre Poul Bækbo TEAM Skelhøje 68.40
Herre Ove Elgaard Viborg 69.37
Herre Bjarne S. Rasmussen AVIS maraton 69.44
Herre Jan Thonesen KKIK 70.23
Herre Carsten Nielsen 72.54
Herre Jørgen Troelsen KKIK 73.14
Dame Kirsten Lehrmann Team Skelhøje 64.16
Dame Bente Serritslev KKIK 67.30
Dame Jocelyn Jensen Karup OK 67.54
Dame Laila Mejdal TEAM Skelhøje 69.21
Dame Hanne B. Rasmussen AVIS maraton 69.42
Dame Susanne J. Jensen KKIK 70.04
Dame Rikke Johnsen Frederiks 73.32
Dame Lisbeth Fabian Viborg Atletikklub 73.48
Dame Hanne Fokt AVIS maraton 73.49
Dame Karin Jespersen KKIK 74.12
Dame Nanna Svendsen Karup  74.13
Dame Mette K. Tatarczuk TEAM Skelhøje 74.28
Dame Henriette Pedersen TEAM Skelhøje 77.56
Dame Majken T. Jespersen TEAM Skelhøje 77.56

Kategori Motionsløb\Aktiviteter\2008
Forfatter Morten
Oprettet 01-05-2008 13:25:15
Sidst ændret 01-05-2008 13:25:15